Get Adobe Flash player

Partnerzy

 

1 caffe

 

banerek gasiorekCOM

stat4u

Alternative flash content

Requirements

Usługi

Zabiegi fizykalne

Zabiegi fizykalne takie jak:

 

- Prądy diadynamiczne  są to prądy składające się z prądu stałego i nałożonego na niego prądu  sinusoidalnie zmiennego. Podstawowe prądy diadynamiczne to prąd DF- difaza stała, MF monofaza  stała. Na bazie tych prądów poprzez ich modulację powstają pozostałe formy prądu.

Działanie prądów diadynamicznych polega na :
Wywoływaniu efektu przeciwbólowego wyrażającego się podwyższeniem progu odczuwania bólu,  wpływie na naczynia krwionośne w postaci silnego ich rozszerzenia.


- Prądy interferencyjne - powstają w wyniku nakładania się dwóch prądów sinusoidalnych  średniej częstotliwości, niezmodulowanych o nieznacznie różniących się częstotliwościach. 
Działanie biologiczne:
- wywierają działanie przeciwbólowe,
- pobudzają do skurczu mięśnie szkieletowe,
- zmniejszają napięcie narządów Współczulnych,
- powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych - poprawa krążenia,
- poprawiają odżywienie tkanek.

- Ultradźwięki - są to fale sprężyste o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej  granicy słuchu człowieka to znaczy powyżej 20 kHz. Ultradźwięki to fale akustyczne o  częstotliwości wyższej niż 16 kHz (to znaczy przekraczającej górny próg słyszalności dla  człowieka) i niższej od 100 MHz (hiperdźwięk).
Ogólne działanie ultradźwięków polega m.in. na :
-działaniu przeciwbólowym,
-zmniejszeniu napięć mięśni,
-rozszerzenie naczyń krwionośnych,
-hamowanie procesów zapalnych.
      
- Stymulacja TENS- jest to przeskórna elektryczna stymulacja nerwów. Głównym celem jest  zmniejszenie bólu ostrego lub chronicznego przez selektywną stymulację nerwów. Jest to sposób  bez ryzyka, nieinwazyjny, nieuzależniający i praktycznie bez efektów ubocznych. Wyróżniamy 4  typy ułożeń: na odpowiednim dermatomie, przykręgosłupowo, na przebiegu nerwu obwodowego,
„na krzyż” wokół miejsca bólu. Elektrody nie powinny być ułożone poniżej miejsca bólu.  Możliwe jest ułożenie 2 lub 4 elektrod. Lepsze działanie terapeutyczne wykazuje ułożenie  czteroelektrodowe ze względu na większy obszar działania.

- Prąd Träberta -  to zabieg, w którym wykorzystuje się przerywany prąd galwaniczny o  prostokątnym kształcie impulsu i stałych parametrach. Jest to lecznicze działanie w zespołach  bólowych odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa.
Efekty terapeutyczne to :
-działanie przeciwbólowe,
-obniżanie napięcia mięśniowego,
-poprawa krążenia.

- Lampa Sollux - lampa elektryczna przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i  światłoleczniczych. Efekt ogrzania skóry wywoływany jest promieniowaniem podczerwonym typu IR-A i w małym zakresie typu IR-B. Zjawisko ogrzania wywołuje odczyny ogólne, korzystnie wpływające na leczenie miejscowe w termoterapii płytkiej i głębokiej.Doskonale nadają sie do leczenia zmian skórnych:trądzik różnego rodzaju, stany po oparzeniach, blizny, zrosty. Również stosuje się zabiegi cieplne przy zapaleniu nerwów czaszkowych, zapaleniach okołostawowych, zapalenia zatok szczękowych, mięśniobóle, trudno gojące sie rany. 

- Jonoforeza - metoda lecznicza, forma elektroterapii polegająca na wprowadzeniu cząstek  obdarzonych ładunkiem elektrycznym - jonów - do organizmu przez skórę za pomocą odpowiedniego  urządzenia emitującego galwaniczny prąd stały. Wykorzystuje się substancje, które ulegają  dysocjacji elektrolitycznej, czyli są elektrolitami.
Stosowana jest w leczeniu:
-zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń narządów ruchu,
-w uszkodzeniach nerwów,
-w zaburzeniach miejscowego ukrwienia tkanek.